Karmy weterynaryjne

Czy Twój pies potrzebuje specjalnej karmy weterynaryjnej?

Zwierzęta tak jak ludzie chorują i czasem podawanie zwykłej nawet najlepszej karmy nie wystarczy. Dzięki zastosowaniu odpowiednio skomponowanej diety można zatrzymać lub chociaż spowolnić rozwój choroby. Wysokiej jakości karmy weterynaryjne dla psów są odpowiedzią na różne problemy zdrowotne czworonogów. 

weterynarz-pies

Przy jakich schorzeniach stosuje się karmy weterynaryjne dla psów?

Karmy weterynaryjne dla psów Eminent Veterinary Diet to linia karm terapeutycznych opracowanych i przetestowanych we współpracy z lekarzami weterynarii. Dedykowane są dla wsparcia leczenia u psów chorób takich jak cukrzyca, choroby układu pokarmowego i problemy jelitowe. Eminent to także karmy dla psów, które mają z chorobamy serca i układu krążenia czy niewydolnoścą wątroby. Innymi częstymi kłopotami psów są choroby stawów i układu mięśniowo-szkieletowego, choroby nerek i dróg moczowych, kamica struwitowa. Kolejnymi problemami, z którymi często borykają się czworonożni pupile są np. chora trzustka, dysplazja, problemy ze stawami, alergie pokarmowe i nowotwory.

karma-weterynaryjna-dla-psa

Co wyróżnia karmy weterynaryjne dla psów Eminent?

Karmy weterynaryjne dla psów Eminent oprócz odpowiednio skomponowanego składu dostosowanego do danego schorzenia, dodatkowo zawierają  funkcjonalne składniki ziołowe takie jak jeżówka purpurowa, pokrzywa zwyczajna i kelp, które pozytywnie wpływają na wątrobę, żołądek, drogi moczowe, wspomagają trawienie wzmacniają odporność i pomagają chronić organizm przed wpływem wolnych rodników. Podobnie jak inne karmy Eminent – nie zawierają sztucznych przeciwutleniaczy, chemicznych konserwantów, sztucznych barwników, nie zawierają też glutenu.

Karmy weterynaryjne Eminent są dostępne w dwóch rodzajach opakowań 2,5 kg i 11 kg.

Przed rozpoczęciem diety weterynaryjnej lub przedłużeniem jej stosowania zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Opinie specjalistów dotyczące karmy weterynaryjnej dla psa powinno być kluczowe przy wyborze produktów.karmy-weterynaryjne-dla-psów

Co jeszcze warto wiedzieć?

Karma weterynaryjna dla psa powinna odpowiadać jego szczególnym potrzebom i pozytywnie wpływać na rozwiązanie problemu zdrowotnego. Immanentną cechą karm weterynaryjnych dla psów z problemami jelitowymi, pokarmowymi oraz nadwagą powinna być lekko strawność. Warto szukać także produktów w wersji light zawierające małą ilość kalorii. Powinniśmy podawać także inne karmy dla dorosłych i zdrowych psów, a inne dla dla psów młodych czy dla szczeniąt. Karmy weterynaryjne dla szczeniaków mogą bardzo dobrze pomóc w rozwoju naszego pieska i pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie oraz rozwój.

Czy dobre karmy weterynaryjne dla psów mogą być tanie?

Cena konkretnej karmy weterynaryjnej dla psa raczej nigdy nie będzie niższa niż klasycznej suchej karmy dla psa dostępnej w dyskontach. Jeśli chcecie aby karma lecznicza miała dobry skład i jakość nie warto na niej oszczędzać. Relewantne będzie wybranie karm weterynaryjnych dla psów po sterylizacji lub kastracji. Wymagają one przez pewien czas szczególnej opieki, dodatkowej atencji i prawidłowego karmienia. Nasza konkluzja i opinia jest taka, że nie powinno się oszczędzać kupując karmy weterynaryjne dla psa. W końcu chodzi o zdrowie naszego ulubieńca. Pamiętajcie też, że wiele naszych czworonożnych przyjaciół ma inklinacje do pewnych schorzeń i warto uwzględniać to przy ich karmieniu.

Szczególnej opieki wymagają również pieski po zabiegach czy operacjach. Ich stan zdrowia wymaga indywidualnego podejścia oraz żywienia zgodnego z wytycznymi lekarza weterynarii. Warto również odpowiednio dobierać karmy dla szczeniaka, gdyż rozwój psa w młodym wieku, ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia jako dorosłego psa.