Karmy weterynaryjne dla psów

Suche karmy weterynaryjne dla psów

Karmy weterynaryjne dla psów to specjalistyczne, terapeutyczne produkty żywieniowe dla psów z różnymi dolegliwościami lub chorobami. Efektywnie wspierają leczenie i rekonwalescencję psa.

 

Kiedy należy stosować karmy weterynaryjne dla psów?

Zwierzęta tak jak ludzie chorują i miewają różne dolegliwości zdrowotne albo schorzenia. Czasem podawanie zwykłej, nawet najlepszej karmy nie wystarczy. Dzięki zastosowaniu odpowiednio skomponowanej diety można zatrzymać lub chociaż spowolnić rozwój choroby. Wysokiej jakości suche karmy weterynaryjne dla psów są odpowiedzią na różne problemy zdrowotne czworonogów. Odpowiedni skład mikro i makro-elementów wspiera leczenie i powrót do zdrowia naszego pupila.

weterynarz-pies

Przy jakich schorzeniach stosuje się karmy weterynaryjne dla psów?

Suche specjalistyczne karmy Eminent Veterinary Diet to linia karm terapeutycznych opracowanych i przetestowanych we współpracy z lekarzami weterynarii. Dedykowane są dla wsparcia leczenia u psów chorób takich jak np.

 • cukrzyca,
 • choroby układu pokarmowego i problemy jelitowe (karma gastro).

Eminent to także weterynaryjne karmy dla psów:

Innymi częstymi kłopotami psów są:

 • choroby stawów i układu mięśniowo-szkieletowego (bóle stawów, dysplazja),
 • choroby nerek i dróg moczowych,
 • kamica struwitowa.

Kolejnymi problemami, z którymi często borykają się czworonożni pupile są np. chora trzustka, alergie pokarmowe i nowotwory.

Dla psa alergika najlepsza będzie sucha karma hipoalergiczna, która została opracowana na bazie hydrolizowanego białka. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Dobrze sprawdzi się zarówno jako karma dla psa seniora jak i dla szczeniaka. Nie zawiera ona glutenu dzięki czemu rekomendowana jest także dla psów ze stanami zapalnymi przewodu pokarmowego lub z problemami jelitowymi. Ta specjalistyczna karma stosowana jest także przez lekarzy weterynarii przy chorej trzustce oraz jej niewydolności. Często również na rynku poszukiwana jest specjalistyczna sucha karma terapeutyczna dla psa z chorą wątrobą ponieważ to właśnie z tym organem najczęściej mają problemy nasi czworonożni przyjaciele.

Która karma terapeutyczna dla psa będzie najlepsza?

Na to pytanie najlepiej zna odpowiedź Twój weterynarz. Warto skonsultować się z specjalistą lekarzem weterynarii, aby ustalić szczegółowo plan działania i leczenie waszego ukochanego pieska. Sama zmiana karmy bytowej na weterynaryjną to ważna decyzja, która musi zostać poparta rozmową ze specjalistą. Podobnie wygląda sprawa decyzji czy lepsza będzie sucha karma weterynaryjna dla psa czy mokra. Choć mokre karmy specjalistyczne dla psów występują znacznie rzadziej i są trudniej dostępne. Dlatego zazwyczaj wybierane są suche specjalistyczne karmy.

Oczywiście łatwo domyśleć, że dla psa z nadwagą (czy otyłych) rekomendowana będzie dietetyczna karma weterynaryjna low fat na odchudzanie. Jednak decyzji o wyborze nie podejmujmy samodzielnie tylko zawsze po konsultacji ze specjalistą. Podobnie w sytuacji, gdy wybieramy produkt dla psa seniora, małego psa lub szczeniaka. Nie warto także takich decyzji podejmować w oparciu o informacje z forum internetowego lub rankingu. Sprawdzajcie dokładnie skład każdego produktu zwłaszcza gdy jesteście lekarzami weterynarii ponieważ nie każda specjalistyczna sucha karma ma odpowiedni skład, który będzie zdrowy albo nieszkodliwy dla pieska.

karma-weterynaryjna-dla-psa

Co wyróżnia suche, specjalistyczne karmy weterynaryjne dla psów Eminent?

Specjalistyczne suche karmy Eminent oprócz odpowiednio skomponowanego składu dostosowanego do danego schorzenia, dodatkowo zawierają funkcjonalne składniki ziołowe takie jak jeżówka purpurowa, pokrzywa zwyczajna i kelp, które pozytywnie wpływają na wątrobę, żołądek, drogi moczowe, wspomagają trawienie wzmacniają odporność i pomagają chronić organizm przed wpływem wolnych rodników. Podobnie jak inne karmy Eminent – nie zawierają sztucznych przeciwutleniaczy, chemicznych konserwantów, sztucznych barwników, nie zawierają też glutenu.

Suche specjalistyczne i terapeutyczne karmy Eminent są dostępne w dwóch rodzajach opakowań 2,5 kg i 11 kg.

Przed rozpoczęciem diety weterynaryjnej lub przedłużeniem jej stosowania zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Opinie specjalistów dotyczące karmy powinny być kluczowe przy wyborze produktów.

Suche karmy specjalistyczne dla psów – co jeszcze warto wiedzieć?

Karma powinna odpowiadać jego szczególnym potrzebom i pozytywnie wpływać na rozwiązanie problemu zdrowotnego. Ważną cechą karm weterynaryjnych dla psów z problemami jelitowymi, pokarmowymi oraz nadwagą powinna być jej lekkostrawność. Warto szukać także produktów dietetycznych w wersji light (low fat) zawierające małą ilość kalorii. Tego typu karma weterynaryjna dla psa otyłego lub z nadwagą będzie najlepsza.

Powinniśmy podawać także inne karmy dla dorosłych i zdrowych psów, a inne dla psów młodych (juniorów) czy dla szczeniąt. Pieski z niewydolnością nerek lub z chorymi nerkami powinny jeść karmy z linii Renal/Urinary. Dzięki nim nerki zostają znacząco odciążone. Zapobiegają one powstawaniu kamieni wapniowo-szczawianowych i kamieni struwitowych w nerkach. W naszej ofercie znajdują się także dedykowane specjalistyczne, weterynaryjne suche karmy dla psów alergików i z chorą wątrobą, a także karmy hipoalergiczne dla szczeniaków i psów dorosłych.

Czy dobre, specjalistyczne, weterynaryjne karmy dla psów mogą być tanie?

Cena konkretnej specjalistycznej karmy weterynaryjnej raczej nigdy nie będzie niższa niż klasycznej suchej karmy dla psa dostępnej w dyskontach. Jeśli chcecie, aby karma lecznicza miała dobry skład i jakość nie warto na niej oszczędzać. Zwłaszcza jeśli nie jest nam obojętne zdrowie i rekonwalescencja. Nasza opinia jest taka, że nie powinno się oszczędzać kupując tego typu specjalistyczne produkty. W końcu chodzi o zdrowie naszego ulubieńca. Pamiętajcie też, że wiele naszych czworonożnych przyjaciół ma inklinacje do pewnych schorzeń i warto uwzględniać to przy ich karmieniu. Dlatego często karmy terapeutyczne podawane są dla starszych psów, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia.

Szczególnej opieki wymagają również pieski po zabiegach czy operacjach. Ich stan zdrowia wymaga indywidualnego podejścia oraz żywienia zgodnego z wytycznymi lekarza weterynarii. Warto również odpowiednio dobierać karmy dla szczeniaka, gdyż rozwój psa w młodym wieku, ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia jako dorosłego psa. Wiele zależy także od wielkości i rasy psa. Dlatego specjalistyczna, sucha weterynaryjna karma dla owczarka niemieckiego będzie dobierana inaczej niż dla pieska małej rasy.

sucha-weterynaryjna-karma-dla-psa

Kiedy powinna być stosowana specjalistyczna karma weterynaryjna dla psa?

Wymieniliśmy już większość przypadków, w których wykorzystywana jest specjalistyczna sucha karma weterynaryjna dla psa marki Eminent. Najczęściej psy i ich właściciele borykają się z reakcjami alergicznymi, problemami jelitowymi, z niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby czy cukrzycą. Do innych bardzo pospolitych schorzeń należą problemy ze stawami i dysplazją. Relewantne będzie wybranie karm specjalistycznych dla psów po sterylizacji lub kastracji. Wymagają one przez pewien czas szczególnej opieki, dodatkowej uwagi i prawidłowego karmienia. Jednak jedną z najbardziej pospolitych przypadłości psich jest nadwaga lub otyłość. Poza standardowymi karmami bytowymi, specjalistyczne, dietetyczne karmy również znajdują się w naszej ofercie.

Zapraszamy do zapoznania się z całością naszego asortymentu podzielonego na odpowiednie kategorie oraz odwiedzin w sklepie internetowym. Zamówienia realizujemy bardzo szybko i wspieramy profesjonalnym doradztwem. Pomożemy Wam wybrać najlepsze i tanie specjalistyczne karmy dla psa z różnymi schorzeniami. Nie polegajcie na opinii z marketingowych rankingów internetowych. Lepiej skontaktować się z nami. Pomożemy Wam dopasować dobrą karmę weterynaryjną dla Waszego pupila.

W naszej ofercie znajdziecie następujące karmy weterynaryjne:

 1. Dla psa z chorą trzustką, nadwagą, otyłego i cukrzyka, dietetyczna,

 2. Karmy dla psów z chorym sercem i układem krążenia,

 3. Dla psów alergików (hipoalergiczna), z alergią pokarmową

 4. Dla psa z wrażliwym układem pokarmowym, z problemami jelitowymi i żołądkowymi,

 5. Karma dla psa, który ma problemy ze stawami,
 6. Terapeutyczna sucha karma dla psa z chorą wątrobą, 

 7. Karma dla psa z chorymi nerkami;

 8. Dla psa z kamicą struvitową,

Nasze produkty można dobrać odpowiednio do wieku i wagi pieska więc znajdziecie u nas zarówno produkty dla szczeniaków jak i piesków dojrzałych oraz seniorów. Zatem nie ważne z jaką dolegliwością czy chorobą zmaga się Twój pupil. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla jego żywienia i zdrowia. Zwłaszcza najlepsze weterynaryjne, specjalistyczne suche karmy dla psów alergików (hipoalergiczne), z chorą wątrobą i trzustką. Z nami stworzenie najlepszej diety przez lekarza weterynarii jest możliwe. Pamiętaj, że odpowiednia dieta to długie i zdrowe oraz radosne życie Twojego czworonożnego przyjaciela. Nasza specjalistyczna karma dla psa dostępna jest poprzez nasz sklep online oraz sieć dystrybutorów w całym kraju i największych miastach jak Warszawa, Łódź czy Kraków i Katowice, a także Poznań, Gdańsk i Wrocław oraz wiele innych mniejszych miast jak chociażby Szczecin, Zielona Góra czy Bydgoszcz. Na zakupy zapraszamy bezpośrednio do naszego sklepu internetowego online, do którego łatwo możecie trafić klikając w przyciski na stronie.

Powiązane wpisy: