Karmy dla małych psów

Suche karmy dla małych psów

Poznaj i zamów dedykowane suche karmy dla psów ras małych i bardzo małych marki Eminent. Wiele różnych rodzajów i opakowań.

Jaka karma dla małego psa będzie najlepsza?

Małe rasy psów mają specjalne potrzeby związane z żywieniem, dlatego karma dla małych psów jest inna niż dla dużych ras. Małe rasy są znacznie bardziej narażone na problemy z nadwagą i otyłość z uwagi na to, że często są mniej aktywne fizycznie niż duże rasy psów. Dodatkowo opiekunowie często podają swoim małym pupilom o wiele za duże porcje pokarmu. Z tego powodu karma dla małych ras musi być odpowiednio zbilansowana. Małe psy, podobnie jak inne rasy, potrzebują karmy bazującej na produktach pochodzenia zwierzęcego.

karma-dla-małych-psów

Dlaczego odpowiedni poziom białka zwierzęcego jest taki ważny w diecie małego psa?

Białko to konieczny składnik diety każdego psa. Zawarte w nim aminokwasy służą jako budulec dla organizmu i źródło energii. Wysokiej jakości białko zawiera niezbędne dla psa aminokwasy egzogenne, których czworonogi nie potrafią same wytwarzać. Niedobory białka i poszczególnych aminokwasów mogą być przyczyną zaników mięśniowych, wad rozwojowych i chorób metabolicznych.  Białko jest także budulcem dla sierści. Wszystkie małe rasy o efektownej okrywie włosowej powinny otrzymywać dietę o dużej zawartości łatwo strawnego białka zwierzęcego.

Jaka karma dla szczeniąt małych ras?

Bardzo ważne, jeśli chodzi o żywienie małych ras, są karmy dla szczeniąt. Małe rasy psów o wiele szybciej dojrzewają niż psy dużych ras. Już po ukończeniu 12 miesiąca życia stają się dorosłe. Z tego powodu szczeniętom potrzebna jest karma bogata w białka zwierzęce, z możliwie najmniejszą zawartością białek i węglowodanów pochodzenia roślinnego. Powinna zawierać odpowiednie proporcje wapnia, fosforu i innych składników odpowiedzialnych za rozwój i wzrost. Karma dla małych psów na tym etapie rozwoju musi być też łatwa w gryzieniu, bo szczenięta na niej uczą się spożywania stałych posiłków.

Najczęściej karma dla szczeniąt małych ras jest oparta na białku kurczaka, które jest lekkostrawne i większości szczeniąt świetnie służy. Dla nich dedykowana jest karma Eminent Puppy 30/17 lub bezglutenowa Eminent Gold Puppy 33/17. Jeżeli szczenię cierpi na alergię na zboża lub białko kurczaka- świetnie sprawdzi się karma Eminent Puppy Lamb&Rice 29/16 na jagnięcinie z ryżem lub całkowicie bezzbożowa oparta na rybie Eminent Grain Free Puppy 33/17.

karmy-dla-małego-psa

Jakie karmy dla dorosłych psów małych ras?

Dla dorosłych psów małych ras na białku kurczaka Eminent Adult mini 26/15 lub bezglutenowa Eminent Gold Adult 29/16. Dla psów wrażliwych psów małych ras lub z alergiami pokarmowymi przygotowana karma bezzbożowa oparta na rybie Eminent Grain Free Adult  29/16.

Oprócz karm standardowych w gamie Eminent znajdziesz też specjalną linię Mini Adult o czterech różnych smakach Duck, Salmon, Lamb and Insect. Nasz sklep internetowy to idealne miejsce, gdzie można kupić najlepsze karmy dla małych psów.

Sprawdź także inne suche karmy jakie posiada nasza hurtownia.

Jeżeli nie wiesz jaką karmę wybrać dla Twojego małego przyjaciela skontaktuj się z nami!