Karma dla labradora

Sucha karma dla labradora

Dedykowana, wysokiej jakości sucha karma dla labradora w wielu rodzajach i opakowaniach. Poznaj najlepsze karmy dla labradorów marki Eminent i zamów już dziś.

Jak karmić labradora?

Często zadajecie nam pytania jak karmić labradora i która karma dla labradora będzie najlepsza?

Labradory to psy, których zwykle nie trzeba namawiać do jedzenia. Labradory to zdecydowanie łasuchy, które lubią dobrze zjeść. To duże psy, które pomimo swojej ruchliwości mają genetyczną tendencję do tycia. Dlatego warto zwrócić uwagę na to co je nasz labrador. Przy wyborze produktów należy zwrócić uwagę co bezpośrednio wpływa na jego wagę. W konsekwencji ma to wpływ na jego aktywność fizyczną i potencjalne ryzyko schorzeń. To rasa, przy której należy kontrolować ilość, częstotliwość oraz skład podawanych posiłków. 

Nie można pozwolić sobie na przypadkowe żywienie labradora pokarmem, który nie spełnia jego potrzeb żywieniowych oraz który może prowadzić do nadwagi. Zdecydowanie karma dla labradorów nie może być byle jaka tylko musi stanowić pełno wydajne źródło energii i białka.

karma-dla-labradora

Jak często podawać karmy dla labradora?

Posiłki należy podawać dorosłemu labradorowi 2 razy dzienne o stałych porach, najlepiej rano i wieczorem. Ilość karmy dla labradora powinna być wyliczona zgodnie z wiekiem, aktywnością i wagą psa. Nie należy przesadzać z przekąskami, które często są bardzo kaloryczne. Warto pamiętać, aby zapewniać psu wystarczająco dużo ruchu, aby mógł na bieżąco spalać nadwyżki kaloryczne jakie powstaną, gdy zje za dużo.

Sama wysokiej jakości karma dla labradora to niestety za mało. Równie ważna jest mądrość właściciela, aby prawidłowo żywić tej rasy psa. Niestety nie wszyscy właściciele wiedzą, jak karmić labradora i mają do tego bardzo ambiwalentne podejście, które może prowadzić pieska do nadwagi. Warto zwrócić uwagę czy wybrana karma to wersja lajt (ang. light) czy też dedykowana dla szczeniaka labradora. To ważne, ponieważ karmy dla juniora i seniora labradora będą się od siebie różnić. Niestety inklinacja labradora do nadwagi to częste zjawisko. Odchudzanie natomiast to nie jest temat trywialny w przypadku tej rasy.

karmy-dla-labradorów

Jaka sucha karma dla labradora będzie najlepsza?

Jednym z ważniejszych składników w diecie labradora jest białko pochodzenia zwierzęcego. Powinno znaleźć się ono w każdej porcji podawanej psu w ciągu dnia. Karmy dla labradorów takie jak na przykład Eminent Adult Large Breed 25/13 są bogate w ten składnik. Dlatego zapewniają dorosłym labradorom energię oraz dobry stan zdrowia. W przypadku alergii na białko kurczaka lub gluten dobrze sprawdzi się karma Eminent Lamb&Rice 26/14 na czystej jagnięcinie. To karma dla labradora bez kurczaka. Jeżeli Twój pies woli smak ryby to Eminent Grain Free Adult Large Breed 27/14 będzie najlepszym wyborem.

Najlepsze karmy dla labradorów w różnym wieku

Dla szczeniąt labradora odpowiednia będzie Eminent Puppy Large Breed 28/14 i Eminent Maxi Junior 28/14 (od 8 miesiąca życia). Eminent Puppy Large Breed 28/14 występuje w dwóch wersjach: z mniejszą granulą dla młodszych szczeniąt oraz większą dla starszych. Ze względu na doskonały skład karmy Eminent Puppy Large Breed 28/14 są także najlepsze dla suki w ciąży lub suki karmiącej. Karma dla szczeniąt, suk szczennych i karmiących jest też w wersji bez zbóż Eminent Grain Free Puppy Large Breed 31/15.

Zapewnij swojemu labradorowi stały dostęp do świeżej wody. Jest to szczególnie ważne, jeżeli karmisz go tylko suchą karmą. Jeśli masz innej rasy psa możesz również zobaczyć inne kategorie produktów dedykowane chociażby dla rasy takiej jak owczarki niemieckie, psy otyłe lub starsze i małe rasy psów.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy! 

sucha-karma-dla-labradora

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz wspomnianych już aspektów związanych z wagą naszego psa labradora jest jeszcze kilka innych relewantnych kwestii przy wyborze najlepszej karmy dla labradora. Przede wszystkim musimy dobierać produkt ze względu na wiek. Czyli inna karma będzie najlepsza dla dorosłego, dużego labradora, a inna dla małego, młodego szczeniaka labradora. Można również szukać na rynku karm dla labradorów lajt (ang. light) w przypadku otyłych psów.

Po kastracji lub sterylizacji psa labradora również wymagają one nieco innych posiłków niż standardowo. Podobnie sprawa ma się, gdy zdiagnozujemy, że nasz labrador to alergik. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być wybór karmy dla labradora z alergią, czyli karmy hipoalergicznej marki Eminent. Konkluzja jest taka, że nasz pies labrador wymaga szczególnie skrupulatnego podejścia właściciela do jego żywienia. Opinie naszych klientów posiadających labradory są bardzo wysokie z czego bardzo się cieszymy.

Pamiętajcie również, że cena nie powinna być czynnikiem wyboru, jeśli chcecie, aby was pies jadł zdrowo. Tania karma dla labradora nigdy nie będzie dobrym wyborem. Podobnie jak i długie przebywanie w wnętrzu mieszkania gdyż są to psy energiczne i aktywne. Jeśli interesuje was cena karmy dla labradora Eminent Premium to koniecznie odwiedźcie nasz sklep internetowy.