Karmy dla psów dużych

Jak karmić dorosłego psa dużej rasy?

Czy same karmy dla dużych psów mogą go właściwie odżywić czy potrzeba czegoś więcej? Po okresie szczenięcym należy nadal podawać pokarm bogaty w białko dobrej jakości, ale na niższym poziomie niż w wieku szczenięcym. Ilość dostarczanego białka dobieramy do poziomu aktywności psa, wieku i okrywy włosowej. Karma dla dorosłych psów dużych ras nie powinna być wysokokaloryczna, aby nie doprowadzić do nadwagi, zwłaszcza jeżeli pies nie jest zbyt aktywny. Nadal dostarczamy kwasy omega-3 i omega-6 witaminy, mikro i makroelementy, chodroprotektory. Dobrym rozwiązaniem jest podawanie dobrej jakości suchej karmy w ilościach zalecanych przez producenta, nie musimy wówczas martwić się o to czy nasz pupil otrzymuje w posiłku to co potrzebuje.

Jaka karma dla szczeniaka dużej rasy?

Szczenięta dużych ras rosną szybko do około piątego roku życia, potem tempo wzrostu maleje. Pełną dojrzałość osiągają w wieku 1,5 roku do 2 lat. Szczeniak psa dużej rasy powinien mieć zapewnioną w pożywieniu  odpowiednią ilość białka zwierzęcego (28-38%). Bez tego jego rozwój będzie upośledzony, a wzrost zahamowany. Bardzo ważne jest zachowanie w tym okresie odpowiedniego stosunku wapnia do fosforu – maksymalnie 2:1. Organizm eliminuje nadmiar fosforu co powoduje usunięcie z kości wapnia co prowadzi do odwapnienia  kości.  Również kaloryczność jedzenia powinna być odpowiednia dla potrzeb szczeniaka dużej rasy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając karmy dla dużego psa?

Warto też pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości witamin, makro- i mikroelementów, kwasów omega-3 i omega-6 oraz glukozaminy i chondroityny. Szczenięta karmimy 3-4 razy dziennie. Jeżeli karmimy szczeniaka suchą karmą to najlepiej nie zmieniać rodzaju karmy, chyba, że są problemy alergiczne lub trawienne. Warto kontynuować karmę, którą stosował hodowca. Pełnoporcjowe karmy premium dla szczeniąt dużych ras są odpowiednio zbilansowane i zawierają wszystko co jest potrzebne do zdrowego wzrostu i rozwoju szczenięcia.

Czy karmy Eminent są odpowiednie dla psów dużych ras?

Tak, zdecydowanie to dobry wybór. Skład karm Eminent dla dużych ras jest odpowiednio skomponowany do potrzeb psa na danym etapie rozwoju. Zawiera odpowiednią ilość białka i tłuszczów. Karmy dla dużych ras Eminent są też wzbogacone w odpowiednie ilości chodroprotektorów takich jak glukozamina, siarczan chondroityny, MSM. Te składniki utrzymują stawy i ścięgna w odpowiedniej kondycji. Beta glukany, MOS i FOS wzmacniają system immunologiczny. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega -6 zawarte w karmie działają przeciwzapalnie i ograniczają występowanie problemów skórnych.

Karma Eminent dla psów ras dużych ma odpowiednią wielkość granuli, dzięki czemu pies rozgryza karmę, a nie połyka w całości co sprzyja lepszemu trawieniu pokarmu. Po oznaczeniu „Large Breed” przy nazwie karmy rozpoznasz karmę przeznaczoną dla dużych ras.

Jak wybrać najlepsze karmy dla psów dużych ras i bardzo dużych?

Z pewnością warto dokładnie sprawdzać skład konkretnej, dedykowanej karmy dla psów dużych ras oraz bardzo dużych (olbrzymich). Psy te mają znacznie większe zapotrzebowanie energetyczne od małych czy średnich psów. 

Sucha karma dla psów dużych i bardzo dużych – rasy psów

Nasi klienci posiadają czworonogi bardzo różnych ras. Do tych najbardziej popularnych psów dużych i bardzo dużych możemy zaliczyć

 

Jeśli masz  pytania lub wątpliwości co do wyboru karmy Eminent dla swojego psa, skontaktuj się z nami!