Karma hipoalergiczna dla psa

Sucha karma hipoalergiczna dla psów

Wyjątkowa, wysokiej jakości specjalistyczna karma hipoalergiczna dla psów różnych ras. Sprawdź skład, recepturę i zamów już dziś w przystępnej cenie w naszym sklepie online.

Dla jakiego psa jest przeznaczona karma hipoalergiczna?

Karma hipoalergiczna dla psa to dobre rozwiązanie, gdy cierpi on na alergie lub nietolerancje pokarmowe, które objawiają się swędzeniem, wysypkami lub nawracającymi biegunkami i/lub wymiotami.

Co to znaczy, że karma jest hipoalergiczna?

Karmy oznaczane jako ?hipoalergiczne? lub ?sensitive? zawierają często ograniczony skład. Tego typu karmy najczęściej są monobiałkowe i bazują na jednym źródle białka zwierzęcego np na jagnięcinie, rybach, dziczyźnie. Dodatkowo są wzbogacone w kwasy omega-3 i prebiotyki, które zmniejszają stany zapalne, wspomagają trawienie i zapobiegają biegunkom.

Takie karmy mogą zawierać potencjalnie alergizujący składnik jak na przykład białko drobiowe, które jest w formie hydrolizowanej. Oznacza to, że zostało rozbite są na tak małe fragmenty, że nie jest w stanie podrażnić układu odpornościowego zwierzaka i wywołać objawów alergii. W karmach hipoalergicznych stanowi źródło cennych aminokwasów, składników mineralnych i witamin. Karmy hipoalergiczne pozbawione są też najczęściej glutenu pszenicznego (mieszaniny 3 białek roślinnych), który często wywołuje u psów objawy nietolerancji lub alergii.

Wybierając karmę hipoalergiczną dla psa o wrażliwym żołądku, szukajmy takiej, która jest wzbogacona w błonnik pokarmowy. Reguluje on pracę jelit.

Adorable chocolate Labrador Retriever portrait

Jakie karmy hipoalergiczne dla psa możesz znaleźć pod marką Eminent?

Wśród karm hipoalergicznych Eminent są karmy bezzbożowe w linii Grain Free oparte na białku z ryb, karmy oparte na białku jagnięcym i ryżu  Lamb&Rice oraz karma Sensitive oparta na hydrolizowanym białku kurczaka i ryżu. Jest też linia karm Mini Adult – bezzbożowa i oparta na 4 różnych rodzajach białka. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje karma oparta na białku owadów. Wśród karm Eminent jest też Gastrointestinal / Hypoallergenic lecznicza karma weterynaryjna 

W naszym sklepie internetowym jest dostępna najlepsza karma hipoalergiczna dla psów i kotów. Zobacz i zamów online już dziś.

Jeżeli Twój pies cierpi na alergię pokarmową wybierz karmę z asortymentu karm hipoalergicznych Eminent lub skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!