Hipoalergiczna

Dla kogo jest przeznaczona karma hipoalergiczna?

Karma hipoalergiczna to dobre rozwiązanie dla psa cierpiącego na alergie lub nietolerancje pokarmowe, które objawiają się swędzeniem, wysypkami lub nawracającymi biegunkami.

Co to znaczy, że karma jest hipoalergiczna?

Karmy oznaczane jako „hipoalergiczne” lub „sensitive” zawierają często ograniczony skład. Tego typu karmy najczęściej są monobiałkowe i bazują  na takich składnikach jak jagnięcina, ryby, dziczyzna, ryż i ziemniaki. Dodatkowo są wzbogacone w kwasy omega-3 i prebiotyki, które zmniejszają stany zapalne, wspomagają trawienie i zapobiegają biegunkom. Takie karmy mogą także zawierać potencjalnie alergizujące składniki (na przykład białko drobiowe), które jest w formie hydrolizowanej  czyli  zostało ono rozbite są na tak małe fragmenty, że nie jest w stanie podrażnić układu odpornościowego zwierzaka i wywołać objawów alergii. W karmach hipoalergicznych stanowią one dodatkowe źródło cennych aminokwasów, składników mineralnych i witamin. Wybierając karmę hipoalergiczną dla psa o wrażliwym żołądku, powinniśmy szukać takiej, która jest wzbogacona w błonnik pokarmowy. Reguluje on pracę jelit.

Jakie karmy hipoalergiczne są możesz znaleźć pod marką Eminent?

Wśród karm hipoalergicznych Eminent są 4 karmy bezzbożowe w linii Grain Free oparte na białku z ryb, 3 karmy oparte na białku jagnięcym i ryżu  Lamb&Rice oraz 1 karma (Sensitive) oparta na hydrolizowanym białku kurczaka i ryżu. Jest też  linia karm Mini Adult – bezzbożowa i oparta na 4 różnych rodzajach białka. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje karma oparta na białku owadów.

Jeżeli Twój pies cierpi na alergię pokarmową wybierz karmę z asortymentu karm hipoalergicznych Eminent lub skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!