Dla średnich psów

Jaka karma dla psów średnich ras?

Karma dla psów średniej rasy odpowiada na zapotrzebowanie psów ważących od około 10kg do około 30kg. Karmy te mają odpowiednio skomponowany skład, proporcję białka i tłuszczu, ilość chodroprotektorów oraz zestaw mikro- i makroelementów. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia wielkość i kształt granuli dostosowany do rozmiaru pyska psa o tej wielkości.

Jak dobrać karmę odpowiednią dla psa średniej rasy?

Karmę dla psów średnich ras dobieramy biorąc pod uwagę etap życia , szczeniętom podajemy inną karmę niż psom dorosłym czy seniorom. Dla szczeniąt, suk szczennych lub karmiących odpowiednia będzie karma wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa. Podczas doboru karmy warto też zwrócić uwagę na to czy pies jest aktywny czy raczej jest typowym kanapowcem. Dal psów aktywnych najlepsza będzie karma wysokoenergetyczna, z kolei dla kanapowca – karma Adult lub Light, jeżeli pies cierpi na nadwagę. Ważne jest też czy pies jest zdrowy czy może jest alergikiem. W zależności od tego na jakie białko jest uczulony, podajemy karmę np. na jagnięcinie lub rybie. Zdarzają się też psy uczulone na gluten – podajemy wówczas karmę bezzbożową lub na ryżu.

Dlaczego sucha karma to dobry sposób karmienia psa?

Suchą karmę dla psa można dłużej przechowywać, a jej podawanie wymaga mniej czasu i pracy. Jest czysta bakteriologicznie i łatwa w przechowywaniu. Ponadto gryzienie karmy suchej sprzyja utrzymywaniu zębów psa w zdrowym stanie. Wysokiej jakości, karma sucha dla psów całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na substancje odżywcze, dostarczając zwierzęciu niezbędne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe, dzięki czemu może ono żyć długo i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Jeżeli nie masz pewności czy wybrałeś karmę odpowiednią dla swojego psa, napisz lub zadzwoń, chętnie pomożemy!