Karmy bez kurczaka dla psów

Suche karmy bez kurczaka dla psów

Poznaj i wybierz najwyższej jakości suche karmy bez kurczaka dla psów różnych ras. Sprawdź skład, recepturę i zamów w przystępnej cenie w naszym sklepie online.

Czy pies może jeść mięso kurczaka?

Mięso z kurczaka jest jednym z najpowszechniej stosowanych mięs w żywieniu psów. Jest bardzo wartościowe, zawiera duże ilości białka, jest lekkostrawne i charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Mięso z kurczaka jest też bogatym źródłem witamin z grupy B, składników mineralnych takich jak selen, cynk, fosfor i magnez oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zdarzają się jednak reakcje alergiczne u psów żywionych tym mięsem. Składnikiem uczulającym może być białko kurze. Tłuszcz drobiowy – częsty składnik karm dla psów – nie wywołuje alergii. Jeśli szukacie karmy bezzbożowe całkowicie bez kurczaka to jesteście we właściwym miejscu.

karmy-premium-dla-psów

Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka jest najlepsza?

Najlepszym wyborem w przypadku psa uczulonego na kurczaka będzie karma monobiałkowa dla psa – pozbawiona mięsa drobiowego. Jest to specjalna karma przeznaczona dla zwierząt, u których stwierdzono alergię na jeden lub więcej rodzajów mięsa. Karma taka nie zawiera kompozycji różnych rodzajów mięsa, a wyłącznie jeden z nich. Najczęściej są to karmy na bazie jagnięciny lub ryb, na które psy rzadko wykazują reakcje alergiczne.

Wybierając karmę bez kurczaka dla naszego psa nie możemy się kierować wyłącznie jej nazwą. Określenie „karma z jagnięciną” lub „karma z rybą”, które widnieje na opakowaniu nie gwarantuje, że do jej produkcji nie użyto mięsa drobiowego. Dotyczy to szczególnie karm niższej klasy, dlatego warto dokładnie przeczytać etykietę.

karma-dla-psa-bez-kurczaka

Czy są karmy dla psa Eminent bez białka kurczaka?

Tak, karmy Eminent na jagnięcinie lub karmy rybne są monobiałkowe i zawierają wyłącznie jeden rodzaj białka. Mamy również karmy na kaczce, na wieprzowinie i na białku owadów. Ta ostatnia karma doskonale sprawdza się u psów uczulonych na inne powszechnie stosowane źródła białka. Poznaj wszystkie nasze karmy bezzbożowe całkowicie bez kurczaka.