Bez kurczaka

Czy pies może jeść mięso kurczaka?

Mięso z kurczaka jest  jednym z najpowszechniej stosowanych mięs w żywieniu psów. Jest bardzo wartościowe, zawiera duże ilości białka, jest lekkostrawne i charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Mięso z kurczaka jest też bogatym źródłem witamin z grupy B, składników mineralnych takich jak selen, cynk, fosfor i magnez oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zdarzają się jednak reakcje alergiczne u psów żywionych tym mięsem. Składnikiem uczulającym może być białko kurze. Tłuszcz drobiowy – częsty składnik karm dla psów – nie wywołuje alergii. Psy, które wykazują reakcję alergiczną na białko kurze powinny być żywione karmą nie zawierającą bez mięsa kurczaka.

Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka jest najlepsza?

Najlepszym wyborem w przypadku psa uczulonego na kurczaka będzie karma monobiałkowa dla psa. Jest to specjalna karma przeznaczona dla zwierząt, u których stwierdzono alergię na jeden lub więcej rodzajów mięsa. Karma taka nie zawiera kompozycji różnych rodzajów mięsa, a wyłącznie jeden z nich. Najczęściej są to karmy na bazie jagnięciny lub ryb, na które psy rzadko wykazują reakcje alergiczne.

Wybierając karmę bez kurczaka dla naszego psa nie możemy się kierować wyłącznie jej nazwą. Określenie „karma z jagnięciną” lub „karma z rybą”, które widnieje na opakowaniu nie gwarantuje, że do jej produkcji nie użyto mięsa drobiowego. Dotyczy to szczególnie karm najniższej klasy, dlatego warto dokładnie przeczytać etykietę.

Czy są karmy dla psa Eminent bez białka kurczaka?

Tak, karmy Eminent na jagnięcinie lub rybie są monobiałkowe i zawierają wyłącznie jeden rodzaj białka. Mamy również karmy na kaczce, na wieprzowinie i na białku owadów. Ta ostatnia karma doskonale sprawdza się u psów uczulonych na inne powszechnie stosowane źródła białka.