Karma dla owczarka niemieckiego

Suche karmy dla owczarków niemieckich

Poznaj i zamów najlepsze suche karmy dla owczarków niemieckich marki Eminent. Wiele różnych rodzajów i opakowań. Zobacz!

Co powinna zawierać najlepsza karma dla owczarka niemieckiego?

Owczarki niemieckie to psy obdarzone szczególną inteligencją oraz dobrą kondycją. Dlatego właśnie stały się główną rasą psów policyjnych. Te immanentne cechy tej rasy sprawiły, że stały się bardzo popularne w Polsce. Od wielu lat towarzyszą nam w domach. To sprawia, że często pytacie nas, jakie są najlepsze suche karmy dla owczarków niemieckich i jaki powinny mieć skład? Która karma dla owczarka niemieckiego będzie najzdrowsza? Czy właściwa i dobra będzie mokra czy może sucha karma dla owczarków? Często opinie naszych klientów i hodowców są podzielone w pewnych kwestiach jednak każdy zgodzi się z tym, że najlepsza karma nigdy nie będzie bardzo tania.

Karmy dla owczarków niemieckich są różne. Na co zwracać uwagę?

Dobra karma dla owczarka niemieckiego powinna zawierać odpowiednią ilość wysokiej jakości białka zwierzęcego. Istotne jest posiadanie dobrej jakości tłuszczów oraz węglowodanów złożonych. Nie powinno w niej zabraknąć zdrowych kwasów tłuszczowych Omega -3 i Omega- 6, witamin, makro- i mikroelementów oraz chodroprotektorów. Warto na to zwrócić uwagę by sucha lub mokra karma miała te wszystkie składniki, zwłaszcza jeśli chodzi o odmianę długowłosą owczarków niemieckich. Należy pamiętać, że owczarki niemieckie lubią dużo biegać oraz wykonywać konkretne zadania. Bieganie długodystansowe nie stanowi dla nich żadnego problemu. Potrafią przebiec wiele kilometrów.

Dlatego w opinii wielu weterynarzy i hodowców dobra mokra lub sucha karma dla owczarka niemieckiego to podstawa jego prawidłowego rozwoju. Wielu ekspertów zgadza się w kwestii, że karma dla dorosłych, długowłosych owczarków niemieckich oraz ich szczeniąt powinna mieć jak najlepszy skład, aby ich piękna sierść nie ucierpiała z powodu nieodpowiedniego żywienia. Choć niejeden ranking karm dla owczarków niemieckich wskazuje, że najlepsze są te najtańsze marki, dostępne w supermarketach. Z tym trudno się zgodzić, gdyż ich skład często zawiera wiele chemicznych składników i konserwantów, które negatywnie wpływają na zdrowie naszego psa. Zobacz jakie opinie o karmach Eminent mają nasi klienci.

karma-dla-owczarka-niemieckiego

Co jeszcze warto wiedzieć na temat najlepszych karm dla owczarków niemieckich?

Zastanawiacie się jaka jest najlepsza sucha karma dla owczarka niemieckiego i którą z nich wybrać? Marka Eminent oferuje wam wiele dobrych i tanich możliwości np. karmy bez zbóż, bez kurczaka (czyli bez drobiu) lub psa alergika (hipoalergiczna) oraz z jagnięciny i ryżu. Oferujemy karmę w różnych opakowaniach, mniejszych i większych. Mniejsze opakowania zwykle są brane dla sprawdzenia czy dana karma smakuje psu. Największą popularnością cieszą się worki 15 kg. W naszej ofercie znajduje się jedynie sucha karma dla owczarków niemieckich. Mokra karma niestety nie znajduje się w asortymencie i nie jest przez nas oferowana. Choć wielu właścicieli psów różnych ras ma tutaj podejście indyferentne i podaje swojemu psu tanią mokrą lub suchą karmę o niskiej jakości.

Różne etapy życia owczarka to różne potrzeby w zakresie żywienia i diety.

W asortymencie naszego sklepu i hurtowni znajdziecie wiele różnych wariantów suchej karmy dla owczarków niemieckich oraz innych psów dużych i mniejszych ras. Ważne jest jednak, aby dopasowywać i podawać odpowiedni produkt dla swoich psów na poszczególnych etapach rozwoju.

Tania (sucha lub mokra) karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego (juniora) pochodząca z dyskontu nigdy nie będzie dobra dla jego zdrowia i rozwoju. Może źle wpływać na budowę kości, stawów, siłę mięśni, pracę mózgu oraz prowadzić do różnych dolegliwości czy nawet chorób. Często ma negatywny wpływ na sierść co jest szczególnie istotne w przypadku owczarków niemieckich długowłosych. Źle żywiony dorosły/senior owczarek może mieć problemy ze stawami. Dlatego tak bardzo istotne jest zadbanie o to by młody szczeniak (junior) jadł to co najlepsze.

W naszej ofercie znajdziecie najwyższej jakości różnorodne produkty. Także takie karmy dla owczarków niemieckich po kastracji lub sterylizacji, dla psów alergików lub odpowiednie karmy weterynaryjne na stawy. Oferowane przez nas karmy najczęściej mają odcienie koloru brązowego (ugier, umbra czy khaki albo sepia). Zapach mają specyficzny jednak podobający się psom. Rekomendujemy przechowywanie naszych produktów w szczelnie zamkniętym worku w chłodnym i suchym pomieszczeniu, z dala od promieni słonecznych.

dobra-sucha-karma-dla-szczeniaka-owczarka-niemieckiego

Idealnie dopasowana karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego

W pierwszych tygodniach życia szczeniaki zazwyczaj piją mleko matki. Niestety czasem zdarza się, że suka ma niewystarczającą jego ilość dla wszystkich szczeniąt (juniorów). Wówczas warto rozważyć karmienie specjalistycznym mlekiem dla szczeniąt. Z pewnością nawet najlepsza karma dla owczarka niemieckiego powinna być dopasowana do jego wieku oraz aktywności fizycznej. Szczególnie dieta młodych szczeniąt owczarków (zarówno takich malutkich 4 tygodniowych, 2 miesięcznych-8 tygodniowych jak i 4 miesięcznych) powinna być odpowiednio zbilansowana. Zarówno pod kątem zawartości białka i tłuszczu oraz wapnia i fosforu. Wpływają one na prawidłowy rozwój mięśni i szkieletu juniora owczarka. Ważne by karma była lekkostrawna i zawierała odpowiednią ilość błonnika wspomagającego pracę przewodu pokarmowego. Na początku od ok 4 tygodnia życia pieska rekomenduje się podawanie suchej karmy w formie namoczonej wodzie.

Warto zwrócić szczególną uwagę na skład mokrej lub suchej karmy dla naszego owczarka długowłosego. Właśnie ze względu na swoją bujną sierść powinny być żywione możliwie dobrze. Owczarki długowłose są bardzo popularne w Polsce. Wszystkich właścicieli i hodowców zachęcamy do kontaktu z nami. Pomożemy wybrać najlepsze produkty dla Waszego szczeniaka/juniora owczarka długowłosego.

Co do zasady owczarki niemieckie są bardzo energicznymi psami o dużej wydolności. To oznacza, że potrafią dużo biegać, bawić się i nie męczyć tak jak inne rasy psów. Karma dla owczarków powinna być wysokoenergetyczna i wysoko strawna z dobrej jakości białka. 

karmy-dla-owczarków-niemieckich

Czy sucha karma Eminent zawiera wszystko co niezbędne dla owczarka niemieckiego?

Karma Eminent jest bardzo dobrze skomponowana zarówno dla szczeniąt jak również dla dorosłych owczarków niemieckich. Zawiera idealną ilość białka i tłuszczu, jest lekkostrawna, wzbogacona w kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Dodatkowo posiada także chondroitynę i glukozaminę dla wsparcia stawów. Betaglukany, MOS i FOS wzmacniają system immunologiczny. Aminokwasy zawarte w karmie: lizyna i metionina są ważne dla wzrostu i budowy masy mięśniowej oraz wpływają na wzrost i jakość sierści psa. Nie bez znaczenia jest również odpowiednio dopasowana do wieku zwierzęcia wielkość i kształt granuli. Odpowiednie podawanie, zgodne z instrukcją sprawi, że wasz pies będzie wyglądał świetnie i nie będzie miał nadwagi. Dzięki temu spadnie także ryzyko problemów ze stawami w dorosłym lub seniorskim wieku. Jeśli nasz piesek ma uczulenia i alergie dobrym rozwiązaniem będą hipoalergiczne karmy dla owczarków niemieckich zarówno krótko jak i długowłosych dostępne w naszym sklepie.

Chcesz wybrać najlepszą karmę dla owczarka niemieckiego? Skontaktuj się z nami. Pomożemy. Chętnie także poznamy Wasze opinie.

owczarek-niemiecki-karma

Żywienie i dieta owczarka niemieckiego, a jego rozwój.

Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego to nie tylko odpowiedni skład produktu. Ważnym jest także odpowiedni jej dobór do etapu rozwoju Twojego psa. Nieco inne produkty rekomendowane będą jako karma dla młodego szczeniaka owczarka niemieckiego (juniora w wieku 4-8 tygodni, czyli miesiąca-2 miesiąca życia). Odmienne produkty będą spełniały potrzeby psa w wieku 8-10 miesięcy albo rocznego owczarka niemieckiego. Prawidłowe żywienie i rozwój juniora wpłyną na jego zdrowie w wieku dorosłym lub gdy będzie seniorem. Z pewnością tania karma dla owczarka niemieckiego nie będzie dobra. Zwłaszcza w przypadku owczarka niemieckiego długowłosego, o którego sierść trzeba dbać trochę bardziej. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnie jaki skład ma wybierana przez nas sucha karma dla owczarka niemieckiego długowłosego. 

Te aspekty i specyfikę podkreślają szczególnie mocno współpracujący z nami hodowcy. Prowadząc dużą hodowlę muszą oni ze szczególną uwagą dbać o żywienie swoich psów zwłaszcza suk karmiących i ciężarnych oraz szczeniąt. Pomimo wysokich kosztów każdy z nich dochodzi do wniosku, że karmienie owczarków najtańszą karmą z marketu jest droższe w dłuższym terminie. Ma to sens patrząc z punktu widzenia leczenia potencjalnych schorzeń dorosłego psa. Wynikają one często ze słabego żywienia na wczesnym etapie jego wzrostu i rozwoju.

najlepsza-karma-dla-długowłosego-owczarka-niemieckiego

Sucha karma dla długowłosych i krótkowłosych owczarków to nie wszystko!

Zachęcamy was do zapoznania się z całością asortymentu, który zawiera wiele więcej niż karmy dla owczarków niemieckich, dla labradorów czy psów myśliwskich. Świetnie skomponowane suche karmy bezzbożowe, bezglutenowe oraz te z jagnięciną i ryżem także karmy weterynaryjne. Ze względu na alergie nasi klienci, hodowcy i weterynarze wybierają czasem karmy bez kurczaka (bez drobiu). Mając tak duży wybór możecie dobrać produkty dokładnie pasujące do specyfiki rasy psa, którego posiadacie. Także takie antyalergiczne czy hipoalergiczne dedykowane dla psów alergików. Coraz częściej wśród naszych klientów, właścicieli psów oraz hodowców i weterynarzy przeważają opinie, że tania sucha karma nigdy nie będzie najlepsza i najzdrowsza. Niestety nie każde forum internetowe czy ranking potwierdza ten fakt. Należy być ostrożnym czytając takie rekomendacje i opinie, ponieważ często są tylko marketingiem.

Wśród naszych klientów przeważają coraz częściej tacy, którzy poświęcają dużo uwagi swoim czworonogom. Wydaje się to dość trywialne jednak każda rasa potrzebuje różnej ilości ruchu oraz odmiennych składników pokarmowych. Dlatego coraz częściej nasi klienci wybierają suche karmy dopasowane do wieku, wielkości, aktywności czy stanu zdrowia psa. W tym przypadku niezbyt dobrym kierunkiem będzie karma dla małych psów. Znacznie bardziej pasującą karmą dla owczarka niemieckiego będzie taka dla dużych psów. Coraz częściej spotykane są psy po kastracji lub sterylizacji, seniorzy lub psy cierpiące na alergie, które również wymagają innego podejścia właściciela oraz odżywiania. Zdecydowanie tania sucha lub mokra karma dla owczarków niemieckich nie będzie dobra.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chcecie dowiedzieć się jaka jest cena karmy dla owczarków niemieckich długowłosych i krótkowłosych marki Eminent odwiedźcie nasz sklep internetowy. Przesyłajcie nam swoje opinie na temat karm, które uważacie za dobre, najlepsze. Chętnie poznamy także najbardziej rzetelne rankingi i forum internetowe na temat żywienia owczarków niemieckich oraz ich młodych szczeniaków (juniorów), dorosłych i seniorów. W niektórych przypadkach rekomendowana może być sucha karma hipoalergiczna. Zwłaszcza gdy pies cierpi na uczulenia lub alergie. Na naszej stronie i w sklepie znajdziecie dokładnie opisany skład poszczególnych produktów. Pamiętajcie, że tanie suche karmy dla owczarków niemieckich nigdy nie będą dla nich najlepsze, a nawet dobre.