Dla owczarka niemieckiego

Co powinna zawierać karma dla owczarka niemieckiego?

Owczarki niemieckie to psy obdarzone szczególną inteligencją oraz dobrą kondycją. Dlatego właśnie stały się główną rasą psów policyjnych. Te immanentne cechy tej rasy sprawiły, że stały się bardzo popularne w Polsce. Od wielu lat towarzyszą nam w domach. To sprawia, że często pytacie nas jakie są naszym zdaniem najlepsze karmy dla owczarków niemieckich i jaki powinny mieć skład? Która karma dla owczarka niemieckiego będzie najzdrowsza?

Karmy dla owczarków niemieckich są różne. Na co zwracać uwagę?

Karma dla owczarka niemieckiego powinna zawierać odpowiednią ilość wysokiej jakości białka zwierzęcego. Istotne jest posiadanie dobrej jakości tłuszczów oraz węglowodanów złożonych. Nie powinno w niej zabraknąć zdrowych kwasów tłuszczowych Omega -3 i Omega- 6, witamin, makro- i mikroelementów oraz chodroprotektorów. Warto na to zwrócić uwagę by sucha karma miała te wszystkie elementy zwłaszcza jeśli chodzi o odmianę długowłosą owczarków niemieckich. Należy pamiętać, że owczarki niemieckie lubią dużo biegać oraz wykonywać konkretne zadania. Bieganie długodystansowe nie stanowi dla nich żadnego problemu. Potrafią przebiec wiele kilometrów. Dlatego w opinii wielu weterynarzy i hodowców dobra karma dla owczarka niemieckiego to podstawa aby prawidłowo się rozwijał.

karma-dla-owczarka-niemieckiego

Co jeszcze warto wiedzieć na temat najlepszych karm dla owczarków niemieckich?

Karma dla owczarka niemieckiego powinna być dopasowana do jego wieku oraz aktywności fizycznej. Szczególnie dieta szczeniąt powinna być odpowiednio zbilansowana pod kątem zawartości białka oraz wapnia i fosforu. Wpływają one na prawidłowy rozwój mięśni i szkieletu. Ważne by była lekkostrawna i zawierała odpowiednią ilość błonnika wspomagającego pracę przewodu pokarmowego. Co do zasady owczarki niemieckie są bardzo energicznymi psami o dużej wydolności. To oznacza, że potrafią dużo biegać, bawić się i nie męczyć tak jak inne rasy psów. Karma dla owczarka niemieckiego powinna być wysoko wydajna energetycznie i posiadać dobrej jakości białko. Warto również zwracać szczególną uwagę na skład w przypadku karmy dla długowłosych owczarków niemieckich.

Jeśli chcecie wybrać najlepszą karmę dla owczarka niemieckiego marka Eminent oferuje wam wiele dobrych i tanich możliwości np. karmy bez zbóż, bez kurczaka lub psa alergika. Posiadamy opakowania 3,5,12 kg i 15 kg. W naszej ofercie znajduje się jedynie sucha karma. Mokra karma nie znajduje się w asortymencie. Choć wielu właścicieli psów różnych raz ma tutaj podejście indyferentne i podaje swojemu psu tanią suchą lub karmę o niskiej jakości.

karmy-dla-owczarków-niemieckich

Czy sucha karma Eminent zawiera wszystko co niezbędne dla owczarka niemieckiego?

Karma Eminent jest bardzo dobrze skomponowana zarówno dla szczeniąt jak również dla dorosłych owczarków niemieckich. Zawiera idealną ilość białka i tłuszczu, jest lekkostrawna, wzbogacona w kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Dodatkowo posiada także chondroitynę i  glukozaminę dla wsparcia stawów. Betaglukany , MOS i FOS wzmacniają system immunologiczny. Aminokwasy zawarte w karmie: lizyna i metionina są ważne dla regeneracji tkanki mięśniowej oraz pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji Twojego psa. Nie bez znaczenia jest również odpowiednio dopasowana do wieku zwierzęcia wielkość i kształt granuli.

Zachęcamy was do zapoznania się z całością asortymentu, który zawiera wiele więcej niż karmy dla owczarków niemieckich, dla labradorów czy psów myśliwskich. Świetnie skomponowane suche karmy weterynaryjne, bezzbożowe oraz bezmięsne. Dzięki temu możecie dobrać produkty dokładnie pasujące do specyfiki rasy psa którego posiadacie. Coraz częściej wśród naszych klientów, właścicieli psów oraz hodowców i weterynarzy przeważają opinie, że tania sucha karma nigdy nie będzie najlepsza i najzdrowsza.

Chcesz wybrać najlepszą karmę dla owczarka niemieckiego? Skontaktuj się z nami. Pomożemy. Chętnie także poznamy wasze opinie.

owczarek-niemiecki-karma

Dodatkowe informacje

Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego to nie tylko odpowiedni skład produktu. Ważnym jest także odpowiedni dobór jej do cech Twojego psa. Nieco inne produkty rekomendowane będą jako karma dla młodego szczeniaka owczarka niemieckiego (w wieku do 8 tygodniu). Odmienne produkty będą spełniały potrzeby psa w wieku 4, 8-10 miesięcy albo rocznego owczarka niemieckiego. Z pewnością tania karma dla owczarka niemieckiego nie będzie dobra. Zwłaszcza w przypadku owczarka niemieckiego długowłosego, o którego sierść trzeba dbać trochę bardziej.

Wśród naszych klientów przeważają coraz częściej tacy, którzy darzą dużą atencją swoje czworonogi. Wydaje się to dość trywialne jednak każda rasa potrzebuje różnej ilości ruchu oraz odmiennych składników pokarmowych. Dlatego coraz częściej nasi klienci wybierają różne suche karmy dopasowane do wieku, rozmiaru czy stanu zdrowia swojego psa. Coraz częściej spotykane są psy po kastracji lub sterylizacji, które również wymagają innego podejścia właściciela oraz odżywiania. Zdecydowanie tania sucha lub mokra karma dla owczarków niemieckich nigdy nie będzie dobra. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaka jest cena karmy dla owczarków niemieckich długowłosych i krótkowłosych marki Eminent odwiedźcie nasz sklep internetowy.