O psach

Dlaczego mam dobrą opinię o karmach Eminent?

Kupując psa, w kwestii żywienia zdajemy się na hodowcę. To on wprowadza nas w świat nowego członka rodziny, w jego potrzeby, również te żywieniowe. Tak było też w moim przypadku.

24/07/2020
Dorota Kozanecka

Hodowca, od którego kupowałam mojego drugiego już charta, polecił mi karmę Eminent. Dostałam od niego wyprawkę dla mojego psa i rabat na zakup kolejnego worka. W domu była jednak inna karma, którą chciałam wykorzystać, a potem mechanicznie zamówiłam jej kolejny worek. Przez kolejne 1,5 roku wiele się u nas wydarzyło. Rozpoczęliśmy wyjazdy na wystawy, powoli tlił się zamysł startów w terenowych wyścigach chartów. Niestety jeden z naszych psów zachorował na anaplazmozę, chorobę odkleszczową. Bardzo schudł i zmarniał, brakowało mu też kondycji. Próbowałam wtedy różnych karm, nie szczędząc na nie pieniędzy. Niestety żadna nie sprawdziła się. Nie pomagały też witaminy i suplementy. Testując coraz to nowe karmy, przypomniałam sobie o marce Eminent i tu zaskoczyły mnie dwie rzeczy: różnorodność karm i nowość ? seria monobiałkowych i bezglutenowych karm Eminent Gold oraz bardzo przystępna cena.

sucha-karma-dla-psa-eminent

Dlaczego ta karma, a nie inna?

Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Po około dwóch miesiącach karmienia karmą Eminent nasz pies nie tylko poprawił swój wygląd, kondycję, ale także zaczął odnosić sukcesy na wystawach. Po kilku miesiącach rozpoczęliśmy nasz pierwszy sezon startów w terenowych wyścigach chartów. Od kwietnia do października 2018 roku nasz pies wygrał 4-krotnie, raz zajął drugie, a raz trzecie miejsce. Zdobył tym samym Puchar Polski 2018 i nominację na Mistrzostwa Europy w 2019 roku.

Karma monobiałkowa posiada jedno źródło białka. Jest doskonała dla tych czworonogów, które mają problemy z nietolerancją pokarmową lub z alergią.

Sucha karma a hodowla psów

Obecnie posiadamy cztery charty, dwa psy i dwie suki. Bazujemy na karmie Eminent Gold Adult Large Breed 27/14, którą w sezonie wyścigowym mieszamy z karmą Eminent Energy 31/22. Nasza najmłodsza suka dostaje karmę Eminent Gold Puppy 33/17. Nasze psy są w świetnej kondycji, mają piękną i lśniącą sierść, odnoszą sukcesy na wystawach i w wyścigach. Uważam, że jednym z najważniejszych czynników, które się na to składają, jest ich żywienie.

Jakość suchej karmy a jej cena

Karma Eminent ma bardzo przystępną cenę oraz specjalne rabaty dla hodowców. Jak się okazało, doskonale wie o tym również konkurencja. Na jednym z coursingów zagadnął nas właściciel psa, który również startował na zawodach. Po obgadaniu prawie wszystkich tematów związanych z naszymi pupilami, przyszła pora na żywienie. Ku naszemu zaskoczeniu rozmówca okazał się sprzedawcą innej konkurencyjnej karmy. Jednak sam przyznał, że sprawdzona przez nas marka ma zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny.

Zobacz wszystkie nasze dostępne produkty karma-eminent.pl/sucha-karma-dla-psow

Dorota Kozanecka

Założycielka hodowli Dzikie Historie. Właścicielka 4 chartów, 3 kotów i 2 królików. Kocha biegać z psami, jeździć na coursingi i wystawy. W wolnych chwilach czyta powieści kryminalne.

Nasz Blog
O psach

Jak wybrać karmę weterynaryjną dla psa?

Wybór dobrej karmy weterynaryjnej dla psa to nie lada wyzwanie dla właściciela. Jeśli Twój pies ma stwierdzoną chorobę, która wymaga specjalistycznego żywienia karmą weterynaryjną, nie zwlekaj z jej zmianą! Żywienie, oprócz leczenia, stanowi nieodłączny element pomyślnej terapii.

Czytaj dalej
O psach

Czy pies może jeść ciągle tę samą karmę?

Codziennie to samo jedzenie? Przecież to nuda! Nikt z nas nie chciałby jeść chleba z szynką dzień w dzień przez całe swoje życie. Ale jak się ma ta kwestia w żywieniu naszych domowych pupili? Czy to monotonia, czy odpowiedzialne żywienie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej