O psach

Dlaczego mam dobrą opinię o karmach Eminent?

Kupując psa, w kwestii żywienia zdajemy się na hodowcę. To on wprowadza nas w świat nowego członka rodziny, w jego potrzeby, również te żywieniowe. Tak było też w moim przypadku.

24/07/2020
Dorota Kozanecka

Hodowca, od którego kupowałam mojego drugiego już charta, polecił mi karmę Eminent. Dostałam od niego wyprawkę dla mojego psa i rabat na zakup kolejnego worka. W domu była jednak inna karma, którą chciałam wykorzystać, a potem mechanicznie zamówiłam jej kolejny worek. Przez kolejne 1,5 roku wiele się u nas wydarzyło. Rozpoczęliśmy wyjazdy na wystawy, powoli tlił się zamysł startów w terenowych wyścigach chartów. Niestety jeden z naszych psów zachorował na anaplazmozę, chorobę odkleszczową. Bardzo schudł i zmarniał, brakowało mu też kondycji. Próbowałam wtedy różnych karm, nie szczędząc na nie pieniędzy. Niestety żadna nie sprawdziła się. Nie pomagały też witaminy i suplementy. Testując coraz to nowe karmy, przypomniałam sobie o marce Eminent i tu zaskoczyły mnie dwie rzeczy: różnorodność karm i nowość ? seria monobiałkowych i bezglutenowych karm Eminent Gold oraz bardzo przystępna cena.

sucha-karma-dla-psa-eminent

Dlaczego ta karma, a nie inna?

Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Po około dwóch miesiącach karmienia karmą Eminent nasz pies nie tylko poprawił swój wygląd, kondycję, ale także zaczął odnosić sukcesy na wystawach. Po kilku miesiącach rozpoczęliśmy nasz pierwszy sezon startów w terenowych wyścigach chartów. Od kwietnia do października 2018 roku nasz pies wygrał 4-krotnie, raz zajął drugie, a raz trzecie miejsce. Zdobył tym samym Puchar Polski 2018 i nominację na Mistrzostwa Europy w 2019 roku.

Karma monobiałkowa posiada jedno źródło białka. Jest doskonała dla tych czworonogów, które mają problemy z nietolerancją pokarmową lub z alergią.

Sucha karma a hodowla psów

Obecnie posiadamy cztery charty, dwa psy i dwie suki. Bazujemy na karmie Eminent Gold Adult Large Breed 27/14, którą w sezonie wyścigowym mieszamy z karmą Eminent Energy 31/22. Nasza najmłodsza suka dostaje karmę Eminent Gold Puppy 33/17. Nasze psy są w świetnej kondycji, mają piękną i lśniącą sierść, odnoszą sukcesy na wystawach i w wyścigach. Uważam, że jednym z najważniejszych czynników, które się na to składają, jest ich żywienie.

Jakość suchej karmy a jej cena

Karma Eminent ma bardzo przystępną cenę oraz specjalne rabaty dla hodowców. Jak się okazało, doskonale wie o tym również konkurencja. Na jednym z coursingów zagadnął nas właściciel psa, który również startował na zawodach. Po obgadaniu prawie wszystkich tematów związanych z naszymi pupilami, przyszła pora na żywienie. Ku naszemu zaskoczeniu rozmówca okazał się sprzedawcą innej konkurencyjnej karmy. Jednak sam przyznał, że sprawdzona przez nas marka ma zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny. Jeśli chcesz poznać inne opinie o karmach Eminent zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu na ten temat, w którym zebraliśmy wiele recenzji z różnych miejsc.

Zobacz wszystkie nasze dostępne produkty karma-eminent.pl/sucha-karma-dla-psow

Dorota Kozanecka

Założycielka hodowli Dzikie Historie. Właścicielka 4 chartów, 3 kotów i 2 królików. Kocha biegać z psami, jeździć na coursingi i wystawy. W wolnych chwilach czyta powieści kryminalne.

Nasz Blog
O psach

Jaką karmę wybrać dla psa rasowego?

Dieta to kluczowy element wpływający na zdrowie i samopoczucie naszego pupila. W przypadku psów rasowych żywienie powinno być odpowiednio dopasowane do charakteru rasy.

Czytaj dalej
O psach

Jak dobrać odpowiednią dietę dla psa z chorobą nerek?

Twój pies ma chore nerki? Lekarz weterynarii zalecił stosowanie specjalistycznej karmy? Chcesz wspomóc swojego pupila, ale nie wiesz, co masz zrobić? Jeśli nie wiesz, jak ten temat „ugryźć”, poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj dalej
O psach

Jaki pies będzie najlepszy dla rodziny z dziećmi, jaka rasa dla seniora, a jaka dla alergika?

Masz dzieci i zastanawiasz się nad powiększeniem rodziny o czworonożnego przyjaciela? Jesteś alergikiem i szukasz psa, który nie uczula? A może poszukujesz psa, który będzie idealny dla Twoich dziadków? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Czytaj dalej